• HELİKOPTER İLE YÜK TAŞIMA

    Bilkentjet Havacılık olarak , güvenlik ve emniyet kavramları bizim için ilk sırada yer almaktadır. Tüm yasal düzenleme ile ilgili olarak çalıştığımız tüm operatörlerden uçakların ve sağlık ekibinin güncel sertifikalarını ve uçuşa ilişkin belgeleri talep ederiz ve sıkı şirket kurallarını uygularız.

Özel Uçak Özel Jet Özel Uçak Kiralama 7/24 Acil Destek.

Bilkentjet Havacılık Özel Uçak Kiralama ekibi olarak, 7 gün 24 saat özel uçak transferlerinizde konusunda uzman personelimiz ve en iyi fiyat garantisi ile sizlerin taleplerini en hızlı şekilde yanıtlıyoruz.
ÖZEL UÇAK | ÖZEL JET KİRALAMA 7/24 DİREKT TEL: +90 532 256 96 34
ÖZEL UÇAK | ÖZEL JET KİRALAMA - MEDİKAL ESKORT - CENAZE NAKLİ - HAVA TAKSİ - HAVA AMBULANS

Helikopter ile yük taşıma işlemlerinde operasyon aşamaları

Helikopter ile yük taşıma operasyonunda, Bilkentjet Hava Taksi şirketimiz, uçak kiralama, kiralık uçak, hava ambulansı hizmetinin yanı sıra Helikopter ile yük taşıma hizmeti de sunmaktadır. Gerek kiralık helikopter taleplerinizde gerekse helikopter turu hizmeti veren şirketimiz helikopter ile yük taşıma konusunda size kolaylıklar sağlamaktadır.

Helikopterle yük taşıma işleminde operasyonu adım adım aşamalandırmak gerekirse. Birinci adım helikopter ile yük taşıma işinin nevini öğrenmek olacaktır.

Operasyon nerede olacaktır. Helikopterle yük taşıma için belirlenen günde hava durumu uçuşa müsaade etmekte midir? Ve taşınacak yükün helikopterin taşıma sınırları içinde olup olmadığı belirlenmelidir.

Bu aşamanın belirlenmesinden sonra acil bir durumda helikopter ile yük taşıma işleminde bahse konu yükün gerekli taşıma sigortaları yapılmış mıdır aşamasına geçilir. Çünkü acil durumlarda çok küçük bir ihtimal dahi olsa yükün bırakılması gerekebilir ve bu durumda mağduriyet oluşmaması için yükün daha önceden sigortalanması veya helikopter ile yük taşıma işleminden hemen önce bu sigortanın gerçekleştirilmesi lazımdır.

Helikopter ile yük taşıma operasyonunun bundan sonraki aşaması sözleşme aşamasıdır. Bu aşamada anlaşılan rakam ve yapılacak işin içeriğini detaylı olarak belirten bir sözleşme iki taraf arasında imza altına alınır. Ve diğer aşamaya geçilir.

Helikopter ile yük taşıma

Helikopterle yük taşıma işleminin bundan sonraki aşaması fizibilite aşamasıdır. Bu durumda ya ekiplerimiz alana daha önceden gelerek gerekli araştırmayı yapar yada işi gerçekleştirecek firma gerekli doneleri tarafımıza detaylı olarak sağlar.

Son aşama operasyonun gerçekleştirileceği aşamadır. Helikopterle yük taşıma esnasında çevre güvenliği alınarak işlem bitimine kadar iki taraftan da teknisyenler sahada yükleme ve bağlama işlemleriyle birlikte taşımayı gerçekleştirirler.

Helikopter ile yük taşıma işlemlerinde kullanılacak aparatlar

Helikopter ile yük taşıma fiyatları

Bilkentjet Hava taksi hizmetlerimiz arasında yer alan Helikopter ile yük taşıma işlemleri arasında yeralan aparatları tanıtacağız.

Helikopter ile yük taşıma operasyonlarında sizlerden gelen en yoğun sorulardan biri de taşıma esnasında gerekli olabilecek taşıma aparatları ile ilgili olanlardır. Eğer zemin müsait ve hava durumu uygun ise helikopterin taşıma kapasitesi sınırları içerisinde her yük istenilen noktaya taşınabilir. Bu durumda helikopter ile yük taşıma işleminin son bölümü olan aparatlar sorunu karşımıza çıkmaktadır.

Fizik yasaları bir helikopterin taşıyabileceği yük sınırını ve yükün içeriğini bilmemizi gerektirmektedir. Eğer helikopter yük taşıma işlemi yapılacaksa bir yükün serbest salınım esnasında gerçek ağırlığını da hesaplamak gerekmektedir. Örneğin 500 kilogramlık bir yük 30 metre yüksekte bir noktaya nakledilecekse bunu taşıyabilecek olan halatın da 500 kg lik bir halat olmaması en az 3 ton kapasiteyi taşıyabilecek çelik halatlar bulunmasını gerektirir.

Helikopter ile yük taşıma işleminde diğer aparatlar ise yük bağlama ve indirilecek noktaya göre değişecek yük paketleme aparatlarıdır. Bu sebeple helikopterle yük taşıma işlemi yapılmadan önce sahada gerekli fizibilite çalışmasının tarafımızdan yapılması ve operasyon öncesi ekiplerimiz tarafından gerekli tüm aparatların temini ve bilgisi gerekmektedir.

Operasyonun içeriğine göre helikopterle yük taşıma için gerekli aparatlar sizler tarafından yada dilerseniz bizler tarafından temin edilebilir. Operasyonun başlamasından bitimine kadar tüm detaylar hakkında bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Kiralık helikopter tarafınızdan istendiği takdirde bulunduğunuz bölgeye en yakın yerden Helikopter ile yük taşımanız yapılmaktadır. Türkiye de helikopter ile yük taşıma şirketleri arasında en iyi fiyat garantisini sunan şirketimiz konusunda profesyonel ekiple çalışmaktadır.

Ambulans Uçak ve ambulanshelikopter hizmeti veren bilkent jet ile hızlı hizmet anlayışımız ile sizlere 7/24 hizmet vermekteyiz.

Helikopterle yük taşıma ile ilgili sormak istediğiniz her şey için 7/24 bize ulaşın.

Bilkent Jet olarak 7/24 çağrı merkezimizden Özel Uçak Kiralama, Helikopter turu ve helikopter kiralama ya da ambulans uçak taleplerinize hızlı cevap alabilirsiniz.

BİLKENT JET ÖZEL UÇAK & HELİKOPTER KİRALAMA SERVİSİ

7 gün 24 saat taleplerinizi gerçekleştirecek ekibimiz keyifli helikopter turları ile kalkışa hazır beklemektedir.

HELİKOPTER KİRALAMA 7/24 DİREKT TEL+90 532 256 96 34

Copyrights © 2015 Bilkent Havacılık. Tüm Hakları Saklıdır.